CSRRampup ANLAYARAK HIZLI OKUMA UYGULAMALARI0

CSRRampup ANLAYARAK HIZLI OKUMA  EĞİTİMİ

Anlayarak Hızlı Okuma eğitimine farklılık kazandıran program CSRRampup…

  • CSRRampup disleksi dostu bir eğitimdir.
  • CSRRampup bilişsel becerileri destekler ve geliştirir.
  • CSRRampup Bilişsel becerileri güçlendirerek hızlı okumayı sağlar.
  • CSRRampup anlama becerilerini geliştiren akademik stratejileri kullanarak Anlayarak Hızlı Okumayı sağlar.

Hızlı okuma ve anlama yöntemleri Dünya’da çok yaygın ve bilinen bir eğitim şeklidir. Türkiye’de ise yaklaşık olarak 1970 yılından itibaren kişisel gelişim merkezlerin ve bireysel kurslarda verilmeye başlanmıştır.

Anlayarak Hızlı Okuma en temelde bir alışkanlık değişimidir. Sonradan kazanılan bir beceridir. Alışılagelmiş olan okuma stilini değiştirmek için, anlayarak hızlı okuma teknikleri kullanmak önemlidir.0

Hızlı okuma teknikleri ilk olarak göz kaslarını geliştirmek ile başlar. İnsanoğlunun kas yapılarının tamamı gelişmeye elverişli yapıdadır. Bir sporcunun günlük antreman yapması gibi, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek gerekmektedir. Bunun için de göz kaslarını geliştirme antremanları önem kazanmaktadır.

En önemli antrenmanlar arasında görüş alanını genişletme uygulamaları vardır. Sağlıklı bir insan gözü bilinenin aksine çok daha geniş alanı tek defada görebilmektedir. Kitabımızda ve Online Çalışma Platformu içerisinde yapılan  uygulamalar ile görme alanını genişletme çalışmaları yapılmaktadır.

Hızlı okumanın temellerini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu yöntem ise gözün metin üzerinde bekleme süresini kısaltmak için kullanılmaktadır.  Kitabımızda ve Online Çalışma Platformumuzda çok sayıda hızlı görme ve göz çevikliğini arttırma uygulamaları yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görüş alanını genişletme ve göz çevikliğini artırma çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma antremanları yapmak gerekir. Bu yöntem de yine Kitabımızda ve Online Çalışma Platformumuzda  verilmektedir.

Bu egzersizlerden farklı olarak da beyin egzersizleri ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Kitabımızda ve Online Çalışma Platformu çalışmalarının temelinde  dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almaktadır.

Yukarı da anlatılan yöntemlerle Anlayarak  hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Sizde bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını inceleyerek kendinize en uygun olan eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.

Yorumla