Online Çalışma Platformu?


Online Çalışma Platformu?

semakumrulu.com kişiye özel eğitim içeriği ve uygulamalar hazırlaması, sürekli olarak seviyeyi kontrol etmesi, kordinasyonlu bir eğitim sunması raporlama sistemi ile öğrenci, öğretmeni ve veliyi bilgilendirerek diğer bütün hızlı okuma programlarından ayrışmaktadır.

Anlayarak Hızlı Okuma kurslarımız sıradan ve klasik hızlı okuma eğitimlerinden bir çok yönde farklılık gösterir.

Online çalışma platformu öncelikle, eğitim grubunuza göre, size özel bir eğitim içeriği sunar. Bu eğitim de 2. ve 3. sınıflar için 21 ders, diğer eğitim grupları için  30 dersten oluşur. İlk olarak 1 dakikada okuduğunuz kelime sayısını ölçer. Daha sonra her gün ihtiyacınız olan antremanları yaptırır. Bu antremanların hızları ve seviyeleri otomatik olarak düzenlenmiştir. Sonra, her dersin sonunda sizi bir takistoskop testine tabi tutar. Bu testte gösterdiğiniz performansa göre sizi bir üst seviyeye geçirir. Bu döngü dersler boyunca devam edecektir. Dersler bittiğinde okuma hızınız ortalama 4 kat artış gösterir.

ÖĞRENCİNİN GELİŞİM DURUMU

Eğitim süresince idman araçlarından (takistoskop, gruplama, hızlı okuma vs..) elde edilen verilere göre öğrenciyi geliştirmekdir. Bu gelişime bağlı olarak öğrencinin, velinin ve öğretmenin değerlendirmeleri ile bilgilendirmesini yapan sistemdir.

Sistemde egzersiz yapılmaya başlandığı andan itibaren, yapılan her antreman seviyesi veri tabanına kayıt edilir. Bir sonraki günde yapılacak egzersizlerin seviyesi, veri tabanına kayıt edilen en son egzersizin seviyesini baz alır. Böylelikle aşamalı bir eğitim ile seviye gelişim durumlarının raporunu geri bildirimler ile alabilirsiniz.

Her öğrencinin seviyesinin durumuna göre sistem kendini her çalışma sonunda yeniden günceller. Bu şekilde her bireye özgü bir çalışma programı sunmuş olacaktır. Sisteme katılacak olan her bireyin eğitim grubuna göre sisteme kaydı yapılır. Öğrencinin seviyesine göre okuyacağı metinler de farklılık gösterir. Bu şekilde katılacağı eğitimde, öğrenciler için derslerine yardımcı olacak metinler okuyarak, hem hızlı okumayı ve derslerinde başarı sağlamış olursunuz.

Hızlı okumanın geliştiği bir bireyde dikkat ve konsantrasyon paralel bir şekilde artar. Buna bağlı olarak anlama oranı da artış gösterir. Öğrencilerin derslerinden sonra okunan metinler ile alakalı sorular sorarak anlama oranındaki artışlar sayısal ve grafik olarak raporlamasını alabilirler.

Online çalışma platformumuza istenildiği vakitte, dilediğiniz yerden (evden, okuldan, işten v.b.) öğrenci sisteme kolaylıkla erişim sağlayabilecektir.

Yorumla